Ehitusinfo

Energiaklass

Kortermaja projektijärgne energiatõhususarv on 120 kWh/m2, mis vastab korterelamute energiaklassile B.

Vundament, seinad, laed ja katus

Hoone kandvad konstruktsioonid toetuvad vaivundamendile. Välisseinad on laotud 200 mm paksustest Bauroc plokkidest. Seinad on soojustatud ja krohvitud. Vahelaed on raudbetoonist õõnespaneelidest. Paneelide peale on sammumüra tõkestamiseks paigaldatud sammumüra plaat ja tehtud betoonist tasanduskiht. Hoonel on rullmaterjalist katusekattega lamekatus.

Siseseinad, sisetrepid ja koridorid

Kõik korterite vahel ning korterite ja trepikoja vahel olevad siseseinad on helikindluse tagamiseks laotud 190 mm paksustest ja täis betoneeritud betoonkividest. Kommunikatsioonide šahtid laotakse kergplokkidest. Kõik korterite siseseinad on kiviseinad. Trepikoja ja liftihallide seinad on värvitud ja lagedeks on moodulripplagi. Kortermajas on kaks liftiga varustatud trepikoda.

Rõdud ja terrassid

Rõdud on terasraamidele ehitatud puitkonstruktsioonist. Rõdu põrandaks on sügavimmutatud terassilaud. Terrasside põrandad kaetakse kiviparketiga.

Aknad-uksed

Kortermajal on plastraamides aknad. Need on osaliselt avatavad ja neis kasutatakse kolmekihilist klaaspaketti. Maja välisuks on metallraamides klaaspaketiga uks. Korterite välisuksed on kaetud peitsitud tammespooniga, ka ukselengid on kaetud analoogse spooniga. Siseuksed on puitspooniga sileuksed. Korterite lukud on sarjastatud, mis võimaldab avada mugavalt ühe võtmega nii korteri, trepikoja, postkasti, panipaiga kui ka prügimaja ukse.

Küte, ventilatsioon ja jahutus

Kortermaja soojavarustus on lahendatud AS Saku Maja tsentraalse kaugkütte baasil. Korterites on energiasäästlik vesipõrandaküte. Korterite hea õhuvahetuse ja tervisliku siseõhu tagab soojustagastusega sundventilatsioonisüsteem ja korteripõhine mehaaniline sissepuhke-väljatõmbesüsteem.

Veevarustus ja kanalisatsioon

Kortermaja on ühendatud Saku vee- ja kanalisatsioonivõrku. Soe tarbevesi valmistatakse lokaalselt maja soojasõlmes. Veearvestite näidud võetakse kauglugemise teel - näit loetakse automaatselt ja suunatakse halduri andmebaasi.

Elektri ja nõrkvoolusüsteemid

Korterite elektriarvestid paigaldatakse hoone esimesel korrusel asuvasse kilbiruumi. Korteri kilbis on kaitsmed ja nõrkvoolu osa. Elektrinäit edastatakse kauglugemise teel halduri andmebaasi. Korteritesse paigaldatakse pistikupesad ja lülitid, sanitaarruumidesse ja esikusse ka laevalgustid. Kuni korteri kilbini paigaldatakse interneti ja telepildi edastamiseks optiline kaabel. Korterisisesel kaabeldusel kasutatakse ülikiire andmeside edastamist võimaldavat cat 6 standardile vastavat kaabeldust. Igasse tuppa paigaldatakse moodulpesa telefoni ja/või interneti jaoks. Uksetelefonisüsteem paigaldatakse esikusse. Kõigis korterites on valmidus valvesignalisatsiooni seadmete paigaldamiseks.

EHITAJA

OÜ Nordlin Ehitus

OÜ Nordlin Ehitus koos oma tütarettevõtetega tegeleb ehituse peatöövõtuga ja elukondliku kinnisvaraarendusega. Üheksa tegutsemisaasta jooksul on Nordlin Ehitus kasvanud üheks turu juhtivaks ettevõtteks Eestis, pälvides 2018. aastal Äripäeva ehitusettevõtete TOP-is tähelepanuväärse 3. koha.

nordlin-logo